Yapıloji Yalıtım
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Uygulamalarımız Referanslarımız İnsan Kaynakları İletişim
Çatı Yalıtım ve Kaplama Sistemleri
Bina Hizmetleri Cephe Kaplama Sistemleri Çatı Yalıtım ve Kaplama Sistemleri Çevre Düzenleme ve Peysaj Dış Cephe Boya ve İzalasyon Sistemleri İç ve Dış Cephe Montolama Sistemleri Temel-Bodrum Yalıtımı Yapısal Onarım ve Güçlendirme Dekorasyon Hizmetleri Lamine ve Laminent Parke Mutfak ve Banyo Dolapları Plastik ve Saten Boya Cephe Kaplama Sistemleri Cephe Kaplama Sistemleri (Siding) Çatı Yalıtımı ve Kaplama Sistemleri Çatı Isı İzalasyonu Kremit Çatı Kaplama Sistemleri Sistem Bardoline Sistem Bituline Sistem Isoline Sistem Onduline Sistem Onduvilla Sistem Rufoline Çevre Düzenleme ve Peyzaj Bordür Taşları Kilitli Parke Taşları Dış Cephe Boya ve İzalasyon Sistemleri Dış Cephe Boya KaleColor Dış Cephe Boya Grena Joker Plus EXT Performa + Protekta Silikona Silikona Grenli Silikonatex Mantoloma Sistem Bileşenleri Uygulama Temel Bodrum Yalıtımı Temel Bodrum Yalıtımı

ÇATIYLA İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER.

Çatı Doğru bir şekilde yapılmış bir çatı kolay kolay bozulmaz ancak zamanla yapılacak küçük bakımlar sizleri büyük onarım maliyetlerinden kurtarır.

Soru1.Çatımızın eğimi Yeterli mi?

Cevap Kiremit çatılarda minimum % 33 eğim olmalıdır eğim bundan az ise her zaman sorun yaşanır.(Çaresi komple çatı yaptırmak.) Oluklu levha kaplı çatılarda % 12-15 eğim kurtarır.

Soru 2.Çatıcının söylediği gibi alt yapımız bozuk mu?

Cevap-Çatıda zaman içinde oluşan kısmi çökmeler varsa veya üzerine çıktığınızda bir sallantı hissediyorsanız kiremitleriniz aşağıya kayma riski taşıyor. Çatınız akmasa dahi alttan takviyeler ile sallantıyı kesmek gerekir.

Soru 3.Çatımızda su kaçıran detay Problemleri nelerdir?

Cevap.-Baca ve aydınlık dipleri, ters eğimler, mahyalar en belli başlı çatı detay problemleridir. problemli bölgeye yapılacak birkaç saatlik bir müdahale ile çözülebilir.bundan dolayı komple çatı aktarmaya gerek yoktur.

Soru 4.Dere ve iniş yetersizlikleri var mı ? ölçüsü nedir?

Cevap-Genelde gizli dere çatılarda en çok yaşanan problemdir ve derelerin taşıyamadığı fazla sular kiremit altı yönünden çatı arasına girer..Halbuki saçaklı çatılarda dere taşıyamaz ise dışarı taşırır.İstanbul ikliminde 300 metrekarelik bir çatıda 4 adet 10 cm çapında (Yüzlük) iniş borusu yeterlidir.
Soru 5.İç duvarlarda siyah akıntılar var acaba çatıdan mı geliyor? Cevap.Bacalarda şapka bulunmaması veya bacanın içine yağan yağmurlarda bina içlerinde rutubete neden olurlar. Tipik belirtileri baca kenarlarından sızan siyah renkli akıntılardır.Çaresi baca diplerini kontrol edip bacaya şapka yaptırmak.

YILLIK ÇATI BAKIMI

Çatılarımızın kış gelmeden evvel mutlaka yıllık bakımlarının yapılması gerekir. Bunu Reform Mimarlık'tan bir eleman isteyip yaptırtabilirsiniz.
1.Kaymış kiremitleri varsa düzeltilmesi.
2.Kırık kiremit ve mahyaların yenileri ile değiştirilmesi.
3.Dere içlerinin süpürülüp güvercin ölüleri, kuş yuvaları naylonlar gibi yabancı cisimlerin çatıdan uzaklaştırılması.
4.Dere ek yerlerinin ve deliklerin kontrol edilip yamanması.
 
EĞİMLİ ÇATILARDA ISI YALITIM UYGULAMALARI

EĞİMLI ÇATILAR (Eğim %5 ve üzeri)
I-B-1 Eğimli Isı Yalıtımlı Betonarme Çatı


 


I-B-2 Eğimli Isı Yalıtımsız Betonarme Çatı

 

I-B-3 Isı Yalıtımlı Kiremitaltı Detayı


 


I-B-4 Isı Yalıtımsız Kiremitaltı Detayı


 


OTOPARKLARIN ÇATILARINDA UYGULAMA ISI YALITIMLI

OTOPARK ÇATI
V-A-1 Isı Yalıtımlı Otopark Çatı

 V-A-2 Isı Yalıtımsız Otopark Çatı

V-A-2 Isı Yalıtımsız Otopark Çatı


 


TERAS ÇATI İZOLASYON UYGULAMA ÖRNEKLERİ

I-A-1 Gezilen Isı Yalıtımlı Betonarme Çatı (Ters Çatı) 

 

I-A-2 Gezilen Isı Yalıtımlı Betonarme Çatı (Klasik Çatı)
 

 

I-A-3 Gezilen Isı Yalıtımsız Betonarme Çatı


 

I-A-4 Gezilmeyen Isı Yalıtımlı Betonarme Çatı (Ters Çatı)


 

I-A-5 Gezilmeyen Isı Yalıtımlı Betonarme Çatı (Klasik Çatı)


 

I-A-6 Gezilmeyen Isı Yalıtımsız Betonarme Çatı


 

I-A-7 Gezilmeyen Isı Yalıtımlı Trapez Metal Çatı
 

 

 

 

I-A-8 Gezilen Isı Yalıtımlı Doğal Taş - Beton - Parke - Kaplamalı Çatı

GKZ Bilişim Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Uygulamalarımız | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim Bilgileri